30.07 10.00-18.00 Długi Targ

Święto Chleba rozpocznie się uroczystą mszą św. w Konkatedralnej Bazylice Wniebowzięcia NMP w Gdańsku. Na Długim Targu już od godz. 10.00 będzie można korzystać z wielu przygotowanych z tej okazji atrakcji. Nie zabraknie prezentacji wyrobów piekarniczych i cukierniczych, degustacji pieczywa i ciast, będzie można skorzystać z porady ekspertów, technologów żywności, mistrzów piekarskich oraz konsultacji dietetyków z Akademii Skutecznej Diety. 

Już po raz trzeci odbędzie się konkurs dla publiczności na „Najlepszy chleb domowego wypieku”, w którym wygrać można będzie atrakcyjne nagrody m.in. małe AGD. Piekarnie i cukiernie uczestniczące w Święcie Chleba po raz kolejny staną w szranki konkursowe, by walczyć o tytuł „Smakołyku Święta Chleba” w kategorii cukierniczej i piekarskiej. Produkty degustować i oceniać będzie jury wyłonione spośród zgromadzonej publiczności. Masa atrakcji czekać będzie na dzieci – w specjalnie wyznaczonym miejscu przy scenie aktorzy Teatru Qfer poprowadzą animacje i zabawy plastyczne o tematyce cukierniczej oraz konkursy – nie tylko dla dzieci.

Święto Chleba uświetnią szczudlarze w tradycyjnych strojach piekarzy, którzy częstować będą publiczność świeżym pieczywem oraz rozdawać okolicznościowe ulotki z informacją o zaletach spożywania chleba rzemieślniczego. Muzyczną gwiazdą imprezy będzie zespół Sergiej Kriuczkow & Riverboat Ramblers Swing Orchestra. W ich wykonaniu usłyszymy wielkie muzyczne przeboje i standardy muzyki swingowej.

Do wspólnego świętowania zapraszają: Stowarzyszenie Rzemieślników Piekarstwa RP oraz Cech Piekarzy i Cukierników w Gdańsku. Obchody XXII Święta Chleba w Gdańsku finansowane są z Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych, a partnerami imprezy zostały Gdańskie Młyny, Młyny Szczepanki i Międzynarodowe Targi Gdańskie SA.

10.00-11.00 SERGIEJ KRIUCZKOW & RIVERBOAT RAMBLERS SWING ORCHESTRA
11.00-11.30 KONKURSY
11.30-11.45 CEREMONIA OTWARCIA XXII Święta Chleba w Gdańsku
11.45-12.25 KONKURSY
12.25-12.30 SMAKOŁYK ŚWIĘTA CHLEBA – wyłonienie spośród publiczności jury konkursu
12.30-13.30 TEATR QFER Tańcowały dwa Michały: Piekarz Duży, Piekarz Mały: konkursy i zabawy
13.30-14.30 SERGIEJ KRIUCZKOW & RIVERBOAT RAMBLERS SWING ORCHESTRA
14.30-15.20 TEATR QFER Tańcowały dwa Michały: Piekarz Duży, Piekarz Mały: konkursy i zabawy
15.20-16.20 SERGIEJ KRIUCZKOW & RIVERBOAT RAMBLERS SWING ORCHESTRA
16.20-17.00 TEATR QFER Tańcowały dwa Michały: Piekarz Duży, Piekarz Mały: konkursy i zabawy
17.00-17.10 SMAKOŁYK ŚWIĘTA CHLEBA – ogłoszenie wyników i wręczenie nagród
17.10-17.20 NAJLEPSZY CHLEB DOMOWEGO WYPIEKU – ogłoszenie wyników i wręczenie nagród
17.20-18.00 SERGIEJ KRIUCZKOW & RIVERBOAT RAMBLERS SWING ORCHESTRA

PROGRAM DO POBRANIA (PDF)

Piekarzy-amatorów zapraszamy do udziału w konkursie na Najlepszy Chleb Domowego Wypieku.
Regulamin  do pobrania (pdf)

Piekarzy i cukierników zapraszamy do zaprezentowania swojej oferty. Poniżej formularz zgłoszeniowy. Wkrótce szczegóły konkursu na Smakołyk Święta Chleba.
Formularz zgłoszeniowy do pobrania (pdf)

Scroll to top