w chłodne wieczory przyjdź z kocykiem 🙂
Przystanek Ołowianka / zawsze o 21.30

MAŁE SZTUCZKI / przed każdym seansem filmowym / 20.30

Sztuczki magiczne, cyrkowe, klaunada, pantomima i mnóstwo interakcji z publicznością – to tylko mały przedsmak cyrkowej uczty, która czekać na Was będzie przed każdym seansem. 

27 lipca / sobota

MOLLY’S GAME – GRA O WSZYSTKO

Reżyseria: Aaron Sorkin / biograficzny, dramat / czas trwania: 140 min. / 15+

Młoda, piękna i wszechstronnie utalentowana. Kochała ryzyko i nie bała się gry o wszystko. Światowej klasy zawodniczka w narciarstwie alpejskim, która fortunę zdobyła nie dzięki nartom, a dzięki kartom. Molly Bloom przez 10 lat prowadziła najbardziej ekskluzywny, nielegalny klub pokerowy w USA. Gościła gwiazdy Hollywood, największe postaci światowego biznesu, a także bossów rosyjskiej mafii. Pod jej dachem wygrywano miliony i tracono fortuny. Poznała tajemnice najpotężniejszych tego świata. Gdy sądziła, że zdobyła wszystko, do jej drzwi zapukało FBI. Zagrożona wieloletnim więzieniem, utratą dorobku życia, po raz kolejny postanowiła podjąć walkę. Tym razem jej jedynym sprzymierzeńcem okazał się adwokat, który jako pierwszy poznał prawdziwe oblicze Molly Bloom.

28 lipca / niedziela

BOSKA FLORENCE

Reżyseria: Stephen Frears / biograficzny, dramat, komedia / czas trwania: 110min. / 12+

Nazywana była najgorszą śpiewaczką świata. Była wszystkim tym, czym diva operowa nie jest. Jej kompletny brak talentu wokalnego nie przeszkadzał w śpiewaniu przed wypełnionymi salami koncertowymi. Niewątpliwie pomagały pieniądze, odziedziczone po ojcu bankierze. Dla boskiej Florence Foster Jenkins te występy były spełnieniem marzeń o operowej karierze, a dla widzów… wyjątkowym komediowym spektaklem, pełnym nietrafionych nut.

2 sierpnia / piątek

DZIKIE HISTORIE

Reżyseria: Damián Szifrón / czarna komedia / czas trwania: 122 min. / 12+

Pedro Almodovar przedstawia dziką komedię, w której sześciu na co dzień spokojnym ludziom nagle puszczą nerwy. Większość z nas żyje w stresie i napięciu. Tylko niektórzy wybuchają. Niedoceniany muzyk, biznesmen, panna młoda, znany milioner, kelnerka oraz specjalista od materiałów wybuchowych powiedzą „dość!” i pokażą wszystkim swoje dzikie oblicze. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i będą walczyć o siebie, nawet jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między normalnością a szaleństwem. „Dzikie historie” ze ścieżką dźwiękową autorstwa nagrodzonego Oscarem Gustavo Santaolalla („Babel”), największy hiszpańskojęzyczny przebój ostatnich lat, są jak „Pulp Fiction” wyreżyserowane przez Almodóvara w szczytowej formie.

3 sierpnia / sobota

LA LA LAND

Reżyseria: Damien Chazelle / musical, romans / czas trwania: 126 min. / 15+

Mia jest początkującą aktorką, która w oczekiwaniu na szansę pracuje jako kelnerka. Sebastian to muzyk jazzowy, który zamiast nagrywać płyty, gra do kotleta w podrzędnej knajpce. Gdy drogi tych dwojga przetną się, połączy ich wspólne pragnienie, by zacząć wreszcie robić to co kochają. Miłość dodaje im sił, ale gdy kariery zaczynają się wreszcie układać, coraz mniej jest czasu i sił dla siebie nawzajem. Czy uda im się ocalić uczucie, nie rezygnując z marzeń?

4 sierpnia / niedziela

ZA JAKIE GRZECHY DOBRY BOŻE

Reżyseria: Philippe de Chauveron / komedia / czas trwania: 97 min. / 16+

O co chodzi? O cztery piękne córki na wydaniu i jedno marzenie ich poukładanych, konserwatywnych rodziców – żeby dobrze wyszły za mąż. Ale co zrobić, gdy czterech zakochanych mężczyzn to Żyd, Arab, Chińczyk i wesoły chłopak z serca Czarnej Afryki? Każdy z nich pochodzi z innej kultury, ma swoje obyczaje, wierzenia, religię. Jak nie zwariować, próbując wszystkich pogodzić ze sobą? Czy to wszystko może skończyć się na ślubnym kobiercu, czy raczej wywoła totalną wojnę domową?

11 sierpnia / niedziela

ALICJA W KRAINIE CZARÓW/ NIEMY MOVIE

muzyka i dubbing na żywo do klasyki niemego kina

Reżyseria: W.W. Young / fantasy, przygodowy, niemy / 1915 r.  / czas trwania: 52 min.
Niemy Movie to projekt czterech muzyków i jednego aktora, którzy na żywo wykonują muzykę i dubbing do klasyki niemego kina. Tym razem będzie to ekranizacja prozy Lewisa Carolla Alicja w Krainie Czarów.

Dziewczynka imieniem Alicja zasypia, gdy siostra czyta jej na głos książkę. Bajkowa atmosfera filmu jest niekiedy zdradliwa, szczególnie gdy gra w krykieta za pomocą flamingów trwa w najlepsze, ale Królowa Kier grozi wszystkim ścięciem głowy. W podobny sposób zwodzi publiczność wielobarwna ścieżka dźwiękowa: postacie nabierają charakteru, ujawniają swoje drobne wady i obsesje. Wiele dzieje się także w warstwie odgłosów: słychać szum morza, wiatru w koronach drzew, śpiew ptaków, a dźwięki powstają na oczach publiczności z wykorzystaniem nieoczywistych przedmiotów.

15 sierpnia / czwartek

DOBRZE SIĘ KŁAMIE W MIŁYM TOWARZYSTWIE

Reżyseria: Paolo Genovese / dramat, komedia / czas trwania: 97 min. / 16+

Siedmioro długoletnich przyjaciół spotyka się na kolacji. Dla urozmaicenia wieczoru rozpoczynają zabawę polegającą na dzieleniu się między sobą treścią każdego SMS-a, e-maila lub rozmowy telefonicznej, jakie otrzymują w trakcie spotkania. Kiedy tym samym wiele tajemnic zaczyna wypływać na światło dzienne, niewinna gra rodzi konflikty, które niełatwo będzie zażegnać…

Scroll to top