TAKIE SOBIE BAJECZKI
26.07-01.08 / godz. 13.00-13.40 / altana
Dlaczego słonie mają trąby? Skąd się wziął garb na grzbiecie wielbłąda? Dlaczego koty chadzają własnymi drogami? Kto napisał pierwszy list?
Takie sobie bajeczki to pełne humoru i fantazji opowiadania o dawnych, bardzo dawnych czasach, kiedy świat był jeszcze nowy, taki zupełnie nowy. Zebrał te opowiastki Rudyard Kipling – autor słynnej Księgi dżungli. W tę czytelniczą podróż dzieci wybiorą się wraz z aktorami: Marzeną Nieczują-Urbańską i Maciejem Szemielem, a o muzyczną oprawę zadba Małgorzata Podjacka.

TATA MI CZYTA
04-06.08 / godz. 12.00-14.00 / altana
Czytanie dzieciom ma niezwykłą moc!
Projekt „Tata mi czyta” to spotkania najmłodszych czytelników z autorami książek i… ojcami. W rolach czytających tatusiów będzie można zobaczyć (i posłuchać) znanych mieszkańców Trójmiasta. Jeśli Wasze pociechy uwielbiają książeczki, nie może Was zabraknąć podczas tego spotkania! Szczegóły: www.wbpg.org.pl

4 sierpnia
12:00 Piotr Borlik
Autor powieści kryminalnych. Dużą popularność zdobył sobie cyklem thrillerów o policjantce Agacie Stec, których akcja dzieje się w Trójmieście. Jest mistrzem Holandii oraz laureatem trzeciego miejsca w otwartych mistrzostwach Czech w grach logicznych, co nie pozostało bez wpływu na jego kryminalny debiut.
12:40 Piotr Kłudka
Aktor. Ukończył Szkołę Aktorską SPOT w Krakowie. Z Teatrem Miniatura związany od 2005 roku. Zagrał m.in.: w „Ślubach panieńskich” w reż. C. Stopki, w „Czarodziejskim flecie” w reż. A. Proszkowskiej, w „Małej syrence” w reż. S. Briżana, w „Czarach” w reż. B. Kierca, w „Kramie Karoliny” w reż. K. Szachnowskiego.Interesuje się fotografią.
13:20 Wojciech Boros
Poeta. Zdobywca „Czerwonej Róży”(1996). Stypendysta: Marszałka Województwa Pomorskiego,Prezydenta M. Gdańska (2008) oraz Baltic Centre for Writers and Translators (Szwecja, 2012). Jego wiersze były tłumaczone na język niemiecki, czeski, angielski i białoruski. Redaktor działu poezji w kwartalniku „Bliza” (od 2009 r.), stały współpracownik dwumiesięcznika literackiego „Autograf”. Organizuje wieczory poetyckie, konkursy jednego wiersza czy slamy poetyckie.

5 sierpnia
12:00 Grzegorz Gzyl
Aktor, ukończył krakowską PWST. Występował w Teatrze Muzycznym w Gdyni grając m.in. musicale West Side Story, Kabaret oraz w tamtejszym Teatrze Miejskim. Od 1994 roku jest aktorem Teatru Wybrzeże w Gdańsku, w którym debiutował tytułową rolą w Piotrusiu Panu. Występował także w spektaklach teatru TV, takich jak: Gody weselne, Żołnierz królowej Madagaskaru (sztuka), Pasja, Agnes. Pojawił się też w kilku filmach w rolach drugoplanowych. Od 2005 roku gra w serialu Na Wspólnej jako Marek Zimiński.
12:40 Jakub Ehrlich
Aktor. Ukończył Akademię Teatralną im. A. Zelwerowicza w Warszawie na Wydziale Lalkarskim w Białymstoku. Z Teatrem Miniatura związany od 2006 roku.Grał m.in. w „Jubileuszu” w reż. S. Biragi, w „Romeo i Julii” w reż. M. Ehrlicha, w „Kramie Karoliny” w reż. K. Szachnowskiego, w „Pinokiu” w reż. J. Malinowskiego, w „Piotrusiu Panu” w reż. J. J. Połońskiego i J. Stańka. Ma na swoim koncie również kilka ról filmowych, m.in. w filmach „Job, czyli ostatnia szara komórka” i „Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł”. Interesuje się filmem i piłką nożną.
13:20 Marek LOONEY Rybowski
Przedstawiciel sztuki graffiti działający od 1995 r. Współzałożyciel pierwszej trójmiejskiej grupy zrzeszających artystów graffiti (DSC). W 2008 r. ukończył Wydział Malarstwa i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Maluje na ścianach i płótnach posługując się przy tym sprayem, szablonem i pędzlami. Jego prace brały udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Uczestnik wielu eventów, imprez graffiti oraz street art. Autor wielu murali w Gdańsku, m.in. muralu dla lekarzy, który powstał jako podziękowanie dla służby zdrowia.

6 sierpnia
12:00 Paweł PAULUS Mazur
Malarz, rysownik, poeta i prozaik. Członek Totartu, grupy poetyckiej Zlali Mi Się Do Środka i zespołu muzycznego Gdańsk 2000. Jest prekursorem metody pisarskiej zwanej zlewem, polegającej na bezrefleksyjnym zapisie strumienia myśli. Stypendysta Miasta Gdańska. Uczestniczył w tworzeniu programów radiowych i telewizyjnych, np.: bruLion tiwi, Lalamido, Moje miasto, czyli historia Gdańskiem pisana. Rysował dla takich czasopism, jak np. Gazeta Wyborcza, Życie Warszawy, Przekrój, Tygodnik Literacki, Wieczór Wybrzeża, brulion i in. Laureat Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury
12:40 Olo Walicki
Kontrabasista, kompozytor, producent. Twórca projektów OW Kaszebe, The Saintbox, Zespół Cieśni i Tańca. Gra muzykę improwizowaną, komponuje do spektakli teatralnych i do filmu. Związany ze środowiskiem trójmiejskich i warszawskich artystów sceny offowej. Realizuje spektakle i projekty z teatrami tańca.W ostatnich latach współpracuje z Andrzejem Sewerynem, Ingmarem Villqistem, Gabą Kulką, Maciem Morettim, Piotrem Pawlakiem, Kubą Staruszkiewiczem, Wojtkiem Mazolewskim, Warszawską Orkiestrą Rozrywkową, Teatrem Dada von Bzdülöw, Programem Drugim i Trzecim Polskiego Rad
13:20 Paweł Król
Artysta zajmujący się malarstwem, grafiką, plakatem i ilustracją. Wiele wystaw indywidualnych w Polsce i za granicą. Finalista wielu konkursów plastycznych m.in. zwycięzca konkursu na plakat dla Festiwalu Transatlantyk w 2014 oraz konkursu na plakat dla Festiwalu Feta w Gdańsku w 2019. Nagrodzony na Biennale Plakatu w Katowicach.

Współorganizacja: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku, www.wbpg.org.pl

BAJKOWISKO / W SIEDEM DNI DOOKOŁA TYGODNIA
08-15.08, godz. 15.30-17.00 / altana

8 sierpnia, sobota / Wyruszamy
15.30-16.00 Rozśpiewanki – nauka piosenek
16.00-17.00 spektakl „Kot w butach”
10 sierpnia, poniedziałek / Drugi dzień podróży
15.30-16.00 Grasz w kolory? – zabawy
11 sierpnia, wtorek / Trzeci dzień podróży
15.30-16.00 Kto spamięta te zwierzęta?
12 sierpnia, środa / Czwarty dzień podróży
15.30-16.00 Rozśpiewanki – nauka piosenek
16.00-17.00 spektakl „Jaś i Małgosia”
13 sierpnia, czwartek / Piąty dzień podróży
15.30-17.00 Szanty Kukuryku – zabawy
14 sierpnia, piątek/ Szósty dzień podróży
15.30-16.00 Rozśpiewanki – nauka piosenek
16.00-17.00 spektakl „Oj boli!”
15 sierpnia, sobota / Cel podróży
15.30-16.00 Rozśpiewanki – nauka piosenek
16.00-17.00 spektakl „Baśnie 1001 nocy”

DZIECIĘCY MINI PCHLI TARG
ul. Grobla I / codziennie, godz. 10.00-19.00
Specjalna strefa dla dzieci. Tu najmłodsi będą mogli wymieniać się swoimi skarbami albo sprawdzić, jak to jest być sprzedawcą. Regulamin wkrótce.

 

Scroll to top