Kraków w Gdańsku – Lajkonik, konkursy i obwarzanki!

Lajkonik rozdający buławą razy ma szczęście, tradycyjne obwarzanki, konkursy i występ Krakowskiego Kolektywu z Przemysławem Redkowskim na czele- Kraków przyjeżdża do Gdańska, aby zachęcić jego mieszkańców do odwiedzenia stolicy Małopolski w ramach kampanii „Kraków nieodkryty”. W dniach 11-16 sierpnia po odrobinę tego, co pod Wawelem najlepsze zapraszamy na Targ Węgłowy.

Zróżnicowana baza noclegowa i gastronomiczna, warte zobaczenia zabytki, niepowtarzalna atmosfera, ciekawa oferta kulturalna i przyroda, z którą można obcować nie opuszczając granic administracyjnych miasta – to wszystko czeka na tych, którzy zdecydują się spędzić w Krakowie dłuższy lub krótszy urlop. W tym roku Kraków przypomina, że turystyczne oblicze miasta to nie tylko zabytki z pierwszych stron przewodników. – Tym razem chcemy zachęcić turystów, aby przeszli, przejechali czy przepłynęli Kraków i spojrzeli na niego z nieco innej perspektywy  – mówi prezydent Krakowa Jacek Majchrowski i dodaje, że miasto można zwiedzać wiele razy i za każdym razem dowiadywać się o nim czegoś nowego.

W czerwcu Kraków popisał porozumienie z Trójmiastem o współpracy promocyjnej w trwającym letnim sezonie turystycznym. Jej celem jest ożywienie kulturalne i gospodarcze miast w niełatwym czasie pandemii COVID-19. W ramach tej współpracy w przestrzeni miejskiej Gdańska i mediach miejskich pojawiły się informacje zachęcające mieszkańców, by choć na chwilę zechcieli przyjechać znad Motławy nad Wisłę. Z kolei pod Wawelem przekonujemy, że teraz „#Czas na Gdańsk”.

W ramach rozpoczynającego się Jarmarku św. Dominika Krakowów będzie prezentował to co w mieście najlepsze. – Liczymy, że pomogą nam w tym najbardziej znane symbole Krakowa: Lajkonik i obwarzanki – mówi Monika Chylaszek, dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej UMK. – Przygotowujemy też konkursy wiedzy o Krakowie oraz warsztaty dla najmłodszych, oczywiście wszystko z uwzględnieniem reżimu sanitarnego. Atrakcji z pewnością na stoisku Krakowa nie zabraknie. Mamy nadzieję, że zachęcimy wszystkich, którzy teraz odpoczywają nad morzem, bo ruszyli w dalszą podróż i odkryli wszystkie skarby i atrakcje Krakowa.

W programie znalazły się przygotowane przez Żywe Muzeum Obwarzanka warsztaty dla dzieci i rozdawanie obwarzanków, występy Krakowskiego Kolektywu – Przemysław Redkowski z zespołem, harce Lajkonika, gazeta terenowa i możliwość zrobienia sobie zdjęcia z Krakowem. Znajomość gwary krakowskiej, hejnału mariackiego i najważniejszych zabytków pozwoli sięgnąć po nagrody w konkursach wiedzy o mieście.

Serdecznie zapraszamy na krakowskie stoisko w godz. 10:00 do 19:00.

 

Z kartą taniej

Kampanii „Kraków nieodkryty” towarzyszy akcja #zwiedzajKrakow. Od 1 lipca można liczyć na 20-procentową zniżkę na rozmaite atrakcje: wizytę w muzeach, odkrywanie miasta z przewodnikiem, nocleg z widokiem na Sukiennice czy uliczki Kazimierza, smakowite dania i pyszną kawę w krakowskich lokalach czy zakupy i usługi u lokalnych przedsiębiorców. Zamek Królewski na Wawelu zamiast zniżki proponuje specjalną ofertę – kupując bilet wstępu można liczyć na dodatkowy bilet na Basztę Sandomierską albo do Ogrodów Królewskich. Obiekty biorące udział w programie łatwo rozpoznać po naklejkach z napisem #zwiedzajKrakow.

Aby otrzymać rabat wystarczy przy kasie okazać kartę #zwiedzajKrakow (otrzymają ją osoby, które spędzą przynajmniej jedną noc w obiekcie noclegowym mającym status partnera programu). Kartę #zwiedzajKrakow można otrzymać w recepcji obiektu noclegowego. Karta uprawnia też do korzystania z ulgowego biletu 72-godzinnego w komunikacji miejskiej.

Scroll to top