30.07 21:00 Targ Węglowy

Maja to jedna z najciekawszych polskich wokalistek – charyzmatyczna, świadoma siebie, z wyrazistym, uwodzącym publiczność głosem. Bywa nazywana „polską Adele”, „polską Billy Holiday”, „polską Amy Winehouse” – i w każdym z tych porównań jest coś na rzeczy.
Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w wieku 14 lat w zespole Kapela ze Wsi Warszawa. Kolejnym krokiem było założenie z multiinstrumentalistą Wojtkiem Krzakiem zespołu incarNations. Wydana przez nich w 2010 roku debiutancka płyta Radio Retro stała się objawieniem na polskim rynku muzycznym. Entuzjastyczne recenzje zdobyły także kolejne albumy: Odeon (2012) i Romantyczność (2015).
Maja i Wojtek tworzą dźwięki pełne nawiązań do najlepszych muzycznych tradycji, a inspirację stanowią dla nich brzmienia retro, elementy swingu, jazzu i folku, zmieszane z nutą klezmerstwa. Tak powstaje ich muzyka, która zachwyca, intryguje i uzależnia.
Skład zespołu: Maja Kleszcz, Wojciech Krzak, Jacek Kita, Piotr Domagalski, Jerzy Rogiewicz, sekcja dęta pod kierownictwem Przemysława Kostrzewy.

Scroll to top