GRA MIEJSKA / Na Tropie Koguta
11.00-18.00 jarmarkowe punkty informacyjne
Stwórz drużynę i ruszaj w trasę!
Trasa wędrówki prowadzi przez cztery stanowiska, zlokalizowane w jarmarkowych punktach informacyjnych. Łatwo je odnaleźć, bo przy każdym znajduje się figura koguta, który jest symbolem Jarmarku św. Dominika.
Gracze pobierają kartę do gry (jedna karta na minimum dwie osoby) w dowolnym punkcie informacyjnym i, zwiedzając miasto, rozwiązują kolejne zadania.  Drużyna, która zdobędzie wszystkie cztery pieczątki (czyli słowa – klucze, które utworzą hasło końcowe), otrzyma drobny upominek oraz Certyfikat Przyjaciela Jarmarku św. Dominika.


GRY BEZ PRĄDU 
codziennie / 10.00-20.00
Graj w planszówki z rodziną i przyjaciółmi! Strefa Gier Rebel


POSZUKIWACZ BURSZTYNU
codziennie przystanek Ołowianka
Zostań poszukiwaczem bursztynu!
Zapraszamy wszystkich mieszkańców i turystów do zabawy w poszukiwacza bursztynu przy instalacji wodnej Poszukiwacz Bursztynu. Dla poszukiwaczy zostanie przygotowany specjalny certyfikat, potwierdzający znalezienie bursztynu bałtyckiego w Gdańsku. Poszukiwacz Bursztynu to interaktywna mobilna instalacja, składająca się z płytkiej, napełnionej wodą niecki (mającej oznaczać brzeg morski) oraz umieszczonej w niej dominanty przestrzennej – symbolizującej drogę bursztynu z głębi ziemi ku niebu i jego przekształcenie z części ziemskiej materii w artystyczny wytwór pracy ludzkiej. Każdy może współuczestniczyć w poszukiwaniu bursztynu w mieście, które było związane z nim zawsze i które dziś jest Światową Stolicą Bursztynu. Pomysł wykonania instalacji powstał wśród członków Światowej Rady Bursztynu. Realizacji podjęły się Międzynarodowe Targi Gdańskie SA przy współpracy ze Związkiem Miast i Gmin Morskich przy wsparciu i Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Scroll to top