GRA MIEJSKA / Na Tropie Koguta
11.00-18.00 jarmarkowe punkty informacyjne
Stwórz drużynę i ruszaj w trasę!
Trasa wędrówki prowadzi przez cztery stanowiska, zlokalizowane w jarmarkowych punktach informacyjnych. Łatwo je odnaleźć, bo przy każdym znajduje się figura koguta, który jest symbolem Jarmarku św. Dominika.
Gracze pobierają kartę do gry (jedna karta na minimum dwie osoby) w dowolnym punkcie informacyjnym i, zwiedzając miasto, rozwiązują kolejne zadania.  Drużyna, która zdobędzie wszystkie cztery pieczątki (czyli słowa – klucze, które utworzą hasło końcowe), otrzyma drobny upominek oraz Certyfikat Przyjaciela Jarmarku św. Dominika.


GRY BEZ PRĄDU 
codziennie / 10.00-20.00
Graj w planszówki z rodziną i przyjaciółmi! Strefa Gier Rebel


POSZUKIWACZ BURSZTYNU
codziennie przystanek Ołowianka
Bursztynowa pamiątka z Gdańska 🙂

Zapraszamy wszystkich mieszkańców i turystów do zabawy w poszukiwacza bursztynu przy instalacji wodnej.

Poszukiwacz Bursztynu to interaktywna mobilna instalacja, składająca się z płytkiej, napełnionej wodą niecki (mającej oznaczać brzeg morski) oraz umieszczonej w niecce dominanty przestrzennej – symbolizującej drogę bursztynu z głębi ziemi ku niebu i jego przekształcenie z części ziemskiej materii w artystyczny wytwór pracy ludzkiej. Niecka instalacji jest ograniczona nieregularnym, modułowym obrzeżem z betonu architektonicznego, nawiązującym do umocnień brzegów morskich.

Każdy może współuczestniczyć w poszukiwaniu bursztynu w mieście, które było związane z nim zawsze i które dziś jest Światową Stolicą Bursztynu.

Pomysł wykonania instalacji powstał wśród członków Światowej Rady Bursztynu. Realizacji podjęły się Międzynarodowe Targi Gdańskie SA przy współpracy ze Związkiem Miast i Gmin Morskich przy wsparciu i Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Autorem koncepcji  przestrzennej i projektu jest Studio Projektowe „Profil” – Pracownia Autorska Władysława i Haliny Sucharskich. Współpracowała z nimi Emilia Kohut, młoda projektantka biżuterii z bursztynem bałtyckim.

Scroll to top