ZATRZYMYWACZE WSPOMNIEŃ

NAJLEPSZE INSTAFOTO W MIEŚCIE 🙂 BRAMA WIDOKOWA
Łap różne perspektywy!
/ Targ Węglowy / codziennie

NAJLEPSZE PAMIĄTKI W MIEŚCIE 🙂
stoisko Gdańskiej Organizacji Turystycznej
Targ Węglowy / 10.00-20.00

NOCNE FOTOGRAFIE
Nie zapomnij nas oznaczyć!
Zdjęcie w iluminowanej ramce z widokiem na Żuraw to jest to! #magiajarmarku, @jarmarkdominika

DLA UKOJENIA ZMYSŁÓW

KOŁAWKA & ŁAWKOŁO / Długi Targ
Posłuchaj szumu morza!
W przestrzeni Jarmarku, w tłumie przechodniów i zwiedzających dwie niecodzienne ławki są azylem, oferującym oprócz odpoczynku, możliwość nasłuchiwania odgłosów jarmarku, bądź przeciwnie – wyciszenia, oderwania od dźwięków miasta i zanurzenia się w szumie morza. Wybór należy do siedzącego.

DRZEWO POZNANIA / Park Świętopełka
Znajdź bratnią duszę!

DLA RACHMISTRZÓW

PIĘTNASTA BRAMA GDAŃSKA / ul. Długi Targ
Policz się!
Gdańsk to miasto bram. Od 2010 roku na czas Jarmarku do tych czternastu istniejących dołącza kolejna, która powstała z okazji Jubileuszu 750-lecia Jarmarku św. Dominika. Brama wyposażona jest w mechanizm zliczający przechodzące przez nią osoby oraz wyświetlacz wskazujący aktualny wynik.

DLA ZAKRĘCONYCH

KARUZELA GDAŃSKA / Targ Rybny
Tu czas płynie w stylu retro 🙂
Jest przepiękna! Ma dwa poziomy, 11,5 m wysokości, 12 m średnicy i jednocześnie zakręcić się na niej może 78 pasażerów. Została wykonana specjalnie dla Gdańska na wzór karuzeli weneckiej w rodzinnej włoskiej manufakturze. Zgodnie z tradycją zdobią ją barwne, ręcznie malowane rzeźby. Wszystkie figury są ruchome – galopują, kołyszą się i obracają w rytm stylowej muzyki. Rydwany przystosowane są dla osób niepełnosprawnych. Zwieńczenie karuzeli udekorowane jest ręcznie rzeźbionymi ornamentami przedstawiającymi najważniejsze elementy gdańskiej architektury i krajobrazu.

KOŁO WIDOKOWE AMBERSKY / Wyspa Ołowianka
Zobacz Gdańsk z niecodziennej perspektywy!
W Londynie jest London Eye, w Las Vegas High Roller, w Singapurze Singapore Flyer, a w Gdańsku AmberSky! Wysokie na 50 metrów nad poziomem morza koło widokowe wyposażone jest w 36 ośmioosobowych, klimatyzowanych i ogrzewanych gondoli, w tym jedną kabinę VIP ze szklaną podłogą. Przejażdżka trwa około 15 minut. AmberSky to najbardziej zakręcona atrakcja Gdańska!

DLA PUNKTUALNYCH

HEJNAŁ JARMARKU codziennie o godz. 12.12 / przedproże Ratusza / ul. Długa
Nie przeocz ratuszowego trębacza!
Codziennie o godz. 12.12 na przedprożu Ratusza Głównego Miasta pojawia się trębacz w historycznym kostiumie, by odegrać hejnał Jarmarku św. Dominika, skomponowany z 760 nut (do hejnału co roku dodawana jest kolejna nuta).

DLA ORNITOLOGÓW

FIGURA KOGUTA / Targ Węglowy – Muzeum Bursztynu
Rzeźba Koguta, który jest symbolem Jarmarku św. Dominika, wykonana przez artystów kowali z całej Polski w 2010 roku z okazji Jubileuszu 750-lecia Jarmarku św. Dominika

KUKURYKU NA DOMINIKU! / Park Świętopełka
Sprawdź, który kogut pieje!
Galeria Jarmarkowych Kogucików w różnych wzorach i kolorach.

KUKURYNKA
Pojawia się z zaskoczenia!
Wędrująca po jarmarkowych uliczkach w asyście kataryniarzy mobilna katarynka

KOGUTY / MASKOTKI JARMARKU Mogą być wszędzie 🙂

Scroll to top